Latest Entries »

De nou les sòcies i socis d’Ogae Andorra, han presentat les seves propostes per tal de trobar la candidatura ideal per representar el nostre club al Concurs de l’Ogae Song Contest. Enguany 23 candidatures opten per aconseguir el triomf i representar el club sota la bandera Andorrana.

El cantant eurovisiu Miki Nuñez parteix com a favorit per guanyar el concurs on es presenta amb 3 candidatures, una de forma individual i dues conjuntament amb grups o cantants coneguts del territori de parla catalana. “Escriurem” es proclama com la gran favorita després d’estar present a la radio del nostre país les últimes setmanes.

Un altre”ex” eurovisiu seria en Manel Navarro representant d’Espanya l’any 2017, on presenta la cançó ” El comiat de la vida”.

També trobem uns clàssics a les preseleccions del club que repeteixen any rera any com són Blaumut, amb tres candidatures, Manel, amb dues també, Txarango etc..

Aquí els candidats/es de la pre-sel·lecció Andorrana:

Miki Nuñez Escriurem https://www.youtube.com/watch?v=PoGFiOjfQvY
Sense sal feat. Miki Núñez’ La sortida https://youtu.be/A1uoNApon2o
Manel Navarro El comiat de la vida https://youtu.be/3ItGgCaoPSg
Ginesta Estimarte com la terra https://www.youtube.com/watch?v=9co3Bb7-jy4
Suu Tant de bo https://youtu.be/x3a3MYOXDaQ
Buhos – Feat. Miki Núñez, Lildami i Suu El dia de la victoria https://youtu.be/UBJLsXMzWmw
Sara Roy Som https://www.youtube.com/watch?v=xAOKG43nTbE
Amics de les Arts No Vam Saber Tornar https://www.youtube.com/watch?v=R3lz7hUG2YE
Blaumut Ara, Aquí, Present https://www.youtube.com/watch?v=mVBF5P_oCzQ
Blaumut De veritat https://www.youtube.com/watch?v=rwXiQ5IXMl4
Koers Ballarem https://www.youtube.com/watch?v=7efbEB0X9NI
Sopa de Cabra Farem que Surti el Sol https://www.youtube.com/watch?v=-7IDeG2jVBI
Smoking Souls Ara https://www.youtube.com/watch?v=Hqy5lejf5ss
Manel Per la bona gent https://www.youtube.com/watch?v=r0RLh8-IXds
Manel Boy Band https://www.youtube.com/watch?v=zhyfs0WR60c
Les Montses Eufòria https://www.youtube.com/watch?v=PJB3mhZfg2E
Txarango A la deriva https://www.youtube.com/watch?v=XwBErAJX-Z0
Siderland Crema la pista https://www.youtube.com/watch?v=TA6ZR85GmRU
Joan Garrido L’altre fase https://youtu.be/uTU6OqLqaf0
Blaumut Eclipsi https://www.youtube.com/watch?v=KI4kDd_qz7E
Gertrudis feat Suu & Jazzwoman Si tothom calla https://www.youtube.com/watch?v=qQKPzc9keTs
Lildami mentrestant https://www.youtube.com/watch?v=JQp35o4Iuv8
Roger Argemí i Manu Guix La mala sort https://www.youtube.com/watch?v=lE3jSX-Fto8

Cançons fora de termini: (eliminades a última hora)

Salva RaceroVaig
https://www.youtube.com/watch?v=gx2bh_78LE0&feature=youtu.be

Joan RoviraEl gran espectacle final   https://youtu.be/YzxiSVJICBw

A la mitjanit d’aquests dissabte sabrem dons, qui es el representant/a del nostre club al concurs més important de l’any. Cal recordar que  últimament no estem obtenint els millors resultats on l’any passat el club representat per  Joan Dausà – “Una Altra Manera De Viure”  només va aconseguir 10 punts.

on pots trobar les cançons?

llista de youtube:o

o bé spotify

 

 

12 points from Andorra goes to…

Ja es públic els vots del nostre club i per conseqüent el que hauria d’haver estat el guanyador d’ Eurovisió segons els socis d’Ogae Andorra.

El president ha atorgat dons els 12 punts d’Andorra a…

Lithuania!

Aixi han estat els 12 punts d’andorra!

 

Gràcies a tots els socis que han participat!

 

Després de patir uns problemes tècnics, ja teniu disponible el video on sortirà dues coses importants; el guanyador d’Eurovisió ( que els socis d’Ogae creuen que podría haver estat ) i els vots del nostre club!

Ara si, Ogae  Andorra STAR VOTING NOW!!

 

 

OGAE START VOTING NOW!

 

Avui 15 de maig arriba un dels moments més esperats per tots els socis d’Ogae i es que avui, entre les 20 i les 22h podrem veure a través de Youtube les votacions de tots els Ogaes, incloent les votacions del nostre club.

 

Crispetes apunt , and OGAE start voting now!

 

https://www.youtube.com/channel/UChIR-_6yqXwAJT-WLRWwDww

 

Recordeu que demà també es podrà veure un “show” a través de les televisions ( en el nostre cas haurà de ser algun canal internacional) i alhora en directe per internet.

 

 

 

 

El proper dissabte 16 de maig, Europa viurà un moment únic ja que serà, el primer any en tota la seva història que Eurovisió no es pot celebrar des que va donar inici el certamen. Per pal·liar aquest buit, la UER ha preparat al costat de les televisions organitzadores neerlandeses un especial on homenatjarà als 41 artistes que haguessin viatjat a Rotterdam aquest mes de maig. Alhora, més d’aparèixer els artistes d’aquest any, també hi haurà actuacions especials per rememorar la història de festival.

Algunes d’aquestes actuacions seran la de,Michael Schulte (Alemanya 2018) acompanyarà Ilse DeLange, de The Common Linnets (Països Baixos 2014), interpretant Ein bißchen Frieden, la cançó de la primera victòria d’Alemanya amb Nicole en 1982.

La guanyadora d’Eurovisió el 1979, la israeliana Gali Atari , també cantarà el seu gran èxit Hallelujah al costat d’un cor format per participants d’Eurovisió Junior. L’Orquestra Filharmònica de Rotterdam afegirà un toc clàssic a l’espectacle.

 

Altres actuacions de guanyadors del concurs com ; Måns Zelmerlöw (Suècia 2015) cantant la seva cançó Heroes; a Marija Šerifović (Sèrbia 2007) interpretant Molitva; i a Netta (Israel 2018), qui contribuirà amb una versió acústica d’una nova cançó amb un missatge especial. Per si això fos poc, el vigent campió d’Eurovisió, el neerlandès Duncan Laurence, estrenarà nova cançó en aquest programa virtual.

 

Tot això s’unirà a alguns intermedis que ja coneixíem: els artistes de 2020 interpretaran la cançó de Katrina and The Waves que dóna títol a el programa, la guanyadora Love Shine a Light (Regne Unit 1997); i un gran cor format per fans de tot el món també ajudarà a arrodonir la programació d’aquest especial amb un vídeo en què cadascú cantarà des d’un lloc diferent del planeta la mítica What ‘s Another Year del triple campió Johnny Logan.

 

El presentador de la BBC Graham Norton, i la youtuber neerlandesa NikkieTutorials també tindran una aparició estel·lar on té intenció de durar 2 hores. L’espectacle estarà presentat pels mestres de cerimònies que anaven a encarregar d’Eurovisió 2020: Chantal Janzen, Edsilia Rombley (Països Baixos 1998 i 2007) i Jan Smit.

CANCELAT

UER degut a la pandèmia que esta vivint tot el món decideix Cancelar l’edició d’Eurovisió 2020.

Ara es el moment de estar amb les nostres families i tal com demana el govern d’Andorra , millor tots a casa.

Salut.

De nou les sòcies i socis d’Ogae Andorra, han presentat les seves propostes per tal de trobar la candidatura ideal per representar el nostre club al Concurs d l’Ogae Song Contest. Enguany 16 candidatures opten per aconseguir el triomf i representar la bandera Andorrana. Totes les cançons, com es habitual,  tenen que haver estat publicades a finals de l’any 2018 o durant aquest 2019, i també han de ser cantades en català.

 

Es presenta un concurs intern força interessant, ja que trobem unes quantes candidatures que a priori semblen voler estar al top  5 i parteixen com a gran favorites, aquestes són;

Oques grasses, amb dues candidatures, Pablo Alborán, Alfred García ex concursant d’Operación Triunfo , però,  si hi ha un clar favorit aquest any es la Cantant Rosalía, que podria representar al club amb l’èxit mundial “Milionària”.

Les setze (16) cançons opten a portar la nostra bandera. Són:

 

Itaca Band Apropa’t
El Pot Petit i Els Amics de les Arts El pirata despistat
Pablo Alborán El teu refugi
Alfred García i Amaia Romero Et vull veure
El Petit de Cal Eril Ets una idea
Oques grasses In the night
Salva Racero Inmortals
Lildami i Sr. Chen La dels Manel
Roger Argemí La fina linea
Ninus La roda
Roba estesa Lluna
Rosalia Milionària
Andrea Motis Records de nit
La Sortida Sense sal
Oques grasses Tornaré a ser job
Joan Dausà, Maria Rodés i Santi Balmes Una altra manera de viure

 

Tot això ho sabrem un cop finalitzat el mes d’agost. Ara per ara els socis poden votar fins el dia 29.

RTVA Diu NO.

Pocs dies fa del triomf de Duncan Amb Arcade a Israel, i els rumors dels països comencen a ser presents, i es que el nostre no podia faltar.

A través de la compte de Twitter, RTVA ha re confirmat quelcom que tots sabíem, el NO retorn de Andorra al festival.

 

Així que res , un altre any sense Andorra a Eurovisió.

 

Menys de 15 dies falten per la gran final del Festival d’Eurovisió i això vol dir que comencen els assajos dels països i la primera posada en contacte amb l’escenari de Tel Aviv.

Avui Dissabte ( s’ha de tenir en compte que es una hora més que Andorra)

 

 

DIA 1: DISSABTE 4 DE MAIG
Xipre – Assaig 10: 00-10: 30 / Meet & Greet 12: 25-12: 45
Montenegro – Assaig 10: 40-11: 10 / Meet & Greet 13: 05-13: 25
Finlàndia – Assaig 11: 20-11: 50 / Meet & Greet 13: 45-14: 05
Polònia – Assaig 12: 00-12: 30 / Meet & Greet 14: 25-14: 45

DESCANS

Eslovènia – Assaig 13: 40-14: 10 / Meet & Greet 16: 05-16: 25
República Txeca – Assaig 14: 20-14: 50 / Meet & Greet 16: 45-17: 05
Hongria – Assaig 15: 00-15: 30 / Meet & Greet 17: 25-17: 45

DESCANS

Bielorússia – Assaig 16: 00-16: 30 / Meet & Greet 18: 25-18: 45
Sèrbia – Assaig 16: 40-17: 10 / Meet & Greet 19: 05-19: 25


 

Aquí teniu l’horari de la resta dies:

DIA 2: DIUMENGE 5 MAIG

Bèlgica- Assaig 10: 40-11: 10 / Meet & Greet 13: 05-13: 25
Geòrgia- Assaig 11: 20-11: 50 / Meet & Greet 13: 45-14: 05
Austràlia- Assaig 12: 00-12: 30 / Meet & Greet 14: 25-14: 45

DESCANS

Islàndia- Assaig 13: 40-14: 10 / Meet & Greet 16: 05-16: 25
Estònia – Assaig 14: 20-14: 50 / Meet & Greet 16: 45-17: 05
Portugal- Assaig 15: 00-15: 30 / Meet & Greet 17: 25-17: 45

DESCANS

Grècia- Assaig 16: 00-16: 30 / Meet & Greet 18: 25-18: 45
Sant Marí- Assaig 16: 40-17: 10 / Meet & Greet 19: 05-19: 25

DIA 3: DILLUNS 6 MAIG

Armènia – Assaig 10: 00-10: 30 / Meet & Greet 12: 25-12: 45
Irlanda – Assaig 10: 40-11: 10 / Meet & Greet 13: 05-13: 25
Moldàvia – Assaig 11: 20-11: 50 / Meet & Greet 13: 45-14: 05
Suïssa – Assaig 12: 00-12: 30 / Meet & Greet 14: 25-14: 45

DESCANS

Letònia – Assaig 13: 40-14: 10 / Meet & Greet 16: 05-16: 25
Romania – Assaig 14: 20-14: 50 / Meet & Greet 16: 45-17: 05
Dinamarca – Assaig 15: 00-15: 30 / Meet & Greet 17: 25-17: 45

DESCANS

Suècia – Assaig 16: 00-16: 30 / Meet & Greet 18: 25-18: 45
Àustria – Assaig 16: 40-17: 10 / Meet & Greet 19: 05-19: 25

DIA 4: DIMARTS 7 MAIG

Croàcia – Assaig 10: 00-10: 30 / Meet & Greet 12: 25-12: 45
Malta – Assaig 10: 40-11: 10 / Meet & Greet 13: 05-13: 25
Lituània – Assaig 11: 20-11: 50 / Meet & Greet 13: 45-14: 05
Rússia – Assaig 12: 00-12: 30 / Meet & Greet 14: 25-14: 45
Albània – Assaig 12: 40-13: 10 / Meet & Greet 15: 05-15: 25

DESCANS

Romania – Assaig 14: 20-14: 50 / Meet & Greet 16: 45-17: 05
Dinamarca – Assaig 15: 00-15: 30 / Meet & Greet 17: 25-17: 45
Suècia – Assaig 15: 40-16: 10 / Meet & Greet 18: 05-18: 25
Àustria – Assaig 16: 20-16: 50 / Meet & Greet 18: 45-19: 05

DIA 5: DIJOUS 9 MAIG

Xipre – Assaig 10: 00-10: 20 / Roda de premsa 11: 05-11: 25
Montenegro – Assaig 10: 25-10: 45 / Roda de premsa 11: 30-11: 50
Finlàndia – Assaig 10: 50-11: 10 / Roda de premsa 11: 55-12: 15
Polònia- Assaig 11: 15-11: 35 / Roda de premsa 12: 20-12: 40
Eslovènia- Assaig 11: 40-12: 00 / Roda de premsa 12: 45-13: 05

DESCANS

República Txeca- Assaig 13: 05-13: 25 / Roda de premsa 14: 10-14: 20
Hongria – Assaig 13: 30-13: 50 / Roda de premsa 14: 25-14: 45
Bielorússia – Assaig 13: 55-14: 15 / Roda de premsa 14: 50-15: 20
Sèrbia – Assaig 14: 20-14: 40 / Roda de premsa 15: 25-15: 45
Bèlgica – Assaig 14: 45-15: 05 / Roda de premsa 15: 50-16: 10

DESCANS

Geòrgia- Assaig 15: 35-15: 55 / Roda de premsa 16: 40-17: 00
Austràlia- Assaig 16: 00-16: 20 / Roda de premsa 17: 05-17: 25
Islàndia- Assaig 16: 25-16: 45 / Roda de premsa 17: 30-17: 50
Estònia – Assaig 16: 50-17: 10 / Roda de premsa 17: 55-18: 15
Portugal- Assaig 17: 15-17: 35 / Roda de premsa 18: 20-18: 40

DIA 6: DIVENDRES 10 MAIG

Grècia – Assaig 10: 00-10: 20 / Roda de premsa 11: 05-11: 25
Sant Marino – Assaig 10: 25-10: 45 / Roda de premsa 11: 30-11: 50
Armènia – Assaig 10: 50-11: 10 / Roda de premsa 11: 55-12: 15
Irlanda – Assaig 11: 15-11: 35 / Roda de premsa 12: 20-12: 40
Moldàvia – Assaig 11: 40-12: 00 / Roda de premsa 12: 45-13: 05

DESCANS

Suïssa- Assaig 13: 05-13: 25 / Roda de premsa 14: 10-14: 30
Letònia – Assaig 13: 30-13: 50 / Roda de premsa 14: 35-14: 55
Romania – Assaig 13: 55-14: 15 / Roda de premsa 15: 00-15: 20
Dinamarca – Assaig 14: 20-14: 40 / Roda de premsa 15: 25-15: 45
Suècia – Assaig 14: 45-15: 05 / Roda de premsa 15: 50-16: 10
Àustria – Assaig 15: 10-15: 30 / Roda de premsa 16: 15-16: 35

DESCANS

Israel – Assaig 16: 00-16: 30 / Meet & Greet 18: 25-18: 45
França – Assaig 16: 40-17: 10 / Meet & Greet 19: 05-19: 25
Espanya – Assaig 17: 20-17: 50 / Meet & Greet 19: 45-20: 05
Itàlia – Assaig 18: 00-18: 30 / Meet & Greet 20: 25-20: 45
Regne Unit – Assaig 18: 40-19: 10 / Meet & Greet 21: 05-21: 25
Alemanya – Assaig 19: 20-19: 50 / Meet & Greet 21: 45-22: 05

DIA 7: DISSABTE 11 MAIG

Croàcia – Assaig 10: 00-10: 20 / Roda de premsa 11: 05-11: 25
Malta – Assaig 10: 25-10: 45 / Roda de premsa 11: 30-11: 50
Lituània- Assaig 10: 50-11: 10 / Roda de premsa 11: 55-12: 15
Rússia- Assaig 11: 15-11: 35 / Roda de premsa 12: 20-12: 40
Albània – Assaig 11: 40-12: 00 / Roda de premsa 12: 45-13: 05

DESCANS

Noruega- Assaig 13: 05-13: 25 / Roda de premsa 14: 10-14: 30
Països Baixos- Assaig 13: 30-13: 50 / Roda de premsa 14: 35-14: 45
Macedònia del Nord – Assaig 13: 55-14: 15 / Roda de premsa 14: 50-15: 20
Azerbaidjan- Assaig 14: 20-14: 40 / Roda de premsa 15: 25-15: 45

DIA 8: DIUMENGE 12 MAIG
Israel – Assaig 10: 00-10: 20 / Roda de premsa 11: 05-11: 25
França – Assaig 10: 25-10: 45 / Roda de premsa 11: 30-11: 50
Espanya – Assaig 10: 50-11: 10 / Roda de premsa 11: 55-12: 15
Itàlia – Assaig 11: 15-11: 35 / Roda de premsa 12: 20-12: 40
Regne Unit – Assaig 11: 40-12: 00 / Roda de premsa 12: 45-13: 05
Alemanya – Assaig 12: 05-12: 20 / Roda de premsa 13: 10- 13:30

Festa de Benvinguda (Catifa Blava) – 19:00


Resta d’horaris d’assajos no individuals:

DIA 9: DILLUNS 13 MAIG (ASSAJOS GENERALS)
Assaig general – 16: 00-17: 50
Gala de jurat Semifinal 1 – 22: 00-00: 10

DIA 10: DIMARTS 14 MAIG (ASSAJOS GENERALS + SEMIFINAL 1)
Assaig «Family Show» – 16: 00-17: 50
Semifinal 1 – 22: 00-00: 10
Roda de premsa – 00: 30-01: 10

DIA 11: DIMECRES 15 MAIG (ASSAJOS GENERALS)
Assaig general – 16: 00-17: 50
Gala de jurat Semifinal 2 – 22: 00-00: 10

DIA 12: DIJOUS 16 MAIG (ASSAJOS GENERALS + SEMIFINAL 2)
Assaig «Family Show» – 16: 00-17: 50
Semifinal 2 – 22: 00-00: 10
Roda de premsa – 00: 30-01: 10

DIA 13: DIVENDRES 17 MAIG (ASSAJOS GENERALS)
Assaig general – 14: 00-17: 00
Gala de jurat Semifinal 2 – 22: 00-01: 30

DIA 14: DISSABTE 18 MAIG (ASSAJOS GENERALS + GRAN FINAL)
Assaig «Family Show» – 14: 30-18: 00
Gran Final – 22: 00-01: 30
Roda de premsa – 02: 00-02: 40

Podeu trobar més informació com sempre a les fonts oficials.

 

Després de les últimes votacions de Lituània, Israel, Suècia i EC d’Alemanya, Mahmood amb la seva cançó “Soldi” ha  estat l’opció favorita per els Eurofans, i conseqüentment es proclama com a guanyador de l’OGAE POLL 2019!

Mahmood ha aconseguit convencer poc a molt a tots els clubs, excepte Ogae Russia que no va donar ni un sol punt a Itàlia, Aquesta candidatura va aconseguir ser la favorita de 13 clubs de 44, com ha estat el cas del nostre club que ahir va votar a Itàlia amb 12 punts.

Una votació tal i com us em anat anunciant, molt i molt ajustada. Suíssa amb Luca Hânni ha quedat a tant sols 5 punts de la guanyadora, i Paissos Baixos a tan sols 4n punts de la segona. Es dona el cas que si Ogae Andorra no hagués donat cap punt a Itàlia, com el cas d’Ogae Rusia, o bé hagués votat a Itàlia amb menys de 7 punts, no hagués aconseguit el triomf.

 

Classificació:

Itàlia – 411 punts
Suïssa – 406 punts
Països Baixos – 401 punts
Noruega – 224 punts
Xipre – 218 punts
Suècia – 191 punts
Azerbaidjan – 123 punts
Islàndia – 114 punts
Rússia- 106 punts
Grècia – 89 punts
Espanya – 69 punts
Malta – 64 punts
França – 25 punts
Sant Marino – 23 punts
Eslovènia – 22 punts
Dinamarca – 19 punts
Portugal – 19 punts
Bèlgica – 17 punts
Macedònia del Nord – 13 punts
Albània – 10 punts
Armènia – 9 punts
Polònia – 7 punts
Estònia – 7 punts
Regne Unit – 6 punts
República Txeca – 6 punts
Israel – 5 punts
Austràlia – 2 punts
Hongria – 2 punts
Letònia – 2 punts

I de tot això quina conclusió en traiem? Dons cap, ja que aquestes votacions tant i tant ajustades només fan que reflectir el que fa temps que portem dient, i es que enguany serà molt complicat predir qui serà el guanyador d’Eurovisió, a més Itàlia no es el primer cop que guanya l’Ogae Poll. Si ens remuntem  a l’any 2017, Francesco Gabbani també va aconseguir ser el guanyador d’aquest concurs, en canvi, no va guanyar l’edició d’aquell any.

podeu tenir més informació a:

Welcome

 

%d bloggers like this: