Latest Entries »

Més de 25 socis del club van votar aquests últims dies quina seria la candidatura ideal per representar al club.  Amb un total de 23 candidatures l’ex eurovisiu Miki Nuñez ha estat l’escollit per els socis del club amb un total de 180 punts. Un total de 20 socis han votat aquesta candidatura on 9 d’aquets socis l’hi han otorgat els 12 punts, seguit de 3 socis amb 10 punts. Això fa que “Escriurem” sigui de llarg la més votada amb els 12 punts.

Bastant més lluny trobem la sorpresa del concurs, el grup “Les Montses” han obtingut la medalla de plata després d’obtenir 114 punts per part de 14 socis, un volum no molt alt si el comparem amb altres posicions però amb una mitjana de puntuació molt alta 12 punts en quatre ocasions i 10 punts en tres ocasions.

Pel que fa la tercera posició es per La sortida amb la col·laboració de Miki Núñez i la cançó “Sense sal”, molt a prop de la medalla de plata i es que només 3 punts els separen d’aquesta posició. 17 són els socis que han votat aquesta candidatura on  ha rebut 2 vegades 12 punts i un cop els 10.

De ben a prop trobem una altre candidatura que tan sols les votacions d’un soci més haguessin canviat completament les posicions, aquesta es la cançó de Manel Navarro amb “el comiat a la vida” on queda ben a prop del podi amb una diferència de 6 punts del tercer (105 punts)

Una de les curiositats de la votació ha estat l’empat de Joan Garrido amb Blaumut, on s’ha decantat la balança amb Blaumut, ja que es qui ha obtingut la votació més alta per part d’un soci ( 10 punts) en canvi la puntuació més alta per Joan Garrido ha estat un 7.

Una de les altres curiositats es que el grup que més vots ha rebut per part dels socis ( després de Miki Nuñez on l’han votat 20 dels 25 socis) ha estat per Suu, amb “Tant de bo”, un total de 19 socis han donat algun punt obtenint un 12 i un 10.

Finalment només un grup ha obtingut 0punts i ha estat per Smoking Souls.

Així ha quedat la classificació:

 

OGAE SONG CONTEST ANDORRA 2020
1 Miki Nuñez Escriurem 180
2 Les Montses Eufòria 114
3 La Sortida feat. Miki Núñez’ Sense sal 111
4 Manel Navarro El comiat de la vida 105
5 Buhos – Feat. Miki Núñez, Lildami i Suu El dia de la victoria 101
6 Suu Tant de bo 93
7 Txarango A la deriva 90
8 Koers Ballarem 77
9 Siderland Crema la pista 75
10 Blaumut De veritat 68
11 Joan Garrido L’altre frase 68
12 Manel Boy Band 58
13 Manel Per la bona gent 57
14 Ginesta Estimarte com la terra 49
15 Blaumut Ara, Aquí, Present 48
16 Lildami mentrestant 40
17 Gertrudis feat Suu & Jazzwoman Si tothom calla 39
18 Amics de les Arts No Vam Saber Tornar 27
19 Blaumut Eclipsi 24
20 Roger Argemí i Manu Guix La mala sort 14
21 Sara Roy Som 8
22 Sopa de Cabra Farem que Surti el Sol 4
23 Smoking Souls Ara 0

No obstant el club ara per ara no participarà enguany al concurs.

 

 

De nou les sòcies i socis d’Ogae Andorra, han presentat les seves propostes per tal de trobar la candidatura ideal per representar el nostre club al Concurs de l’Ogae Song Contest. Enguany 23 candidatures opten per aconseguir el triomf i representar el club sota la bandera Andorrana.

El cantant eurovisiu Miki Nuñez parteix com a favorit per guanyar el concurs on es presenta amb 3 candidatures, una de forma individual i dues conjuntament amb grups o cantants coneguts del territori de parla catalana. “Escriurem” es proclama com la gran favorita després d’estar present a la radio del nostre país les últimes setmanes.

Un altre”ex” eurovisiu seria en Manel Navarro representant d’Espanya l’any 2017, on presenta la cançó ” El comiat de la vida”.

També trobem uns clàssics a les preseleccions del club que repeteixen any rera any com són Blaumut, amb tres candidatures, Manel, amb dues també, Txarango etc..

Aquí els candidats/es de la pre-sel·lecció Andorrana:

Miki Nuñez Escriurem https://www.youtube.com/watch?v=PoGFiOjfQvY
Sense sal feat. Miki Núñez’ La sortida https://youtu.be/A1uoNApon2o
Manel Navarro El comiat de la vida https://youtu.be/3ItGgCaoPSg
Ginesta Estimarte com la terra https://www.youtube.com/watch?v=9co3Bb7-jy4
Suu Tant de bo https://youtu.be/x3a3MYOXDaQ
Buhos – Feat. Miki Núñez, Lildami i Suu El dia de la victoria https://youtu.be/UBJLsXMzWmw
Sara Roy Som https://www.youtube.com/watch?v=xAOKG43nTbE
Amics de les Arts No Vam Saber Tornar https://www.youtube.com/watch?v=R3lz7hUG2YE
Blaumut Ara, Aquí, Present https://www.youtube.com/watch?v=mVBF5P_oCzQ
Blaumut De veritat https://www.youtube.com/watch?v=rwXiQ5IXMl4
Koers Ballarem https://www.youtube.com/watch?v=7efbEB0X9NI
Sopa de Cabra Farem que Surti el Sol https://www.youtube.com/watch?v=-7IDeG2jVBI
Smoking Souls Ara https://www.youtube.com/watch?v=Hqy5lejf5ss
Manel Per la bona gent https://www.youtube.com/watch?v=r0RLh8-IXds
Manel Boy Band https://www.youtube.com/watch?v=zhyfs0WR60c
Les Montses Eufòria https://www.youtube.com/watch?v=PJB3mhZfg2E
Txarango A la deriva https://www.youtube.com/watch?v=XwBErAJX-Z0
Siderland Crema la pista https://www.youtube.com/watch?v=TA6ZR85GmRU
Joan Garrido L’altre fase https://youtu.be/uTU6OqLqaf0
Blaumut Eclipsi https://www.youtube.com/watch?v=KI4kDd_qz7E
Gertrudis feat Suu & Jazzwoman Si tothom calla https://www.youtube.com/watch?v=qQKPzc9keTs
Lildami mentrestant https://www.youtube.com/watch?v=JQp35o4Iuv8
Roger Argemí i Manu Guix La mala sort https://www.youtube.com/watch?v=lE3jSX-Fto8

Cançons fora de termini: (eliminades a última hora)

Salva RaceroVaig
https://www.youtube.com/watch?v=gx2bh_78LE0&feature=youtu.be

Joan RoviraEl gran espectacle final   https://youtu.be/YzxiSVJICBw

A la mitjanit d’aquests dissabte sabrem dons, qui es el representant/a del nostre club al concurs més important de l’any. Cal recordar que  últimament no estem obtenint els millors resultats on l’any passat el club representat per  Joan Dausà – “Una Altra Manera De Viure”  només va aconseguir 10 punts.

on pots trobar les cançons?

llista de youtube:o

o bé spotify

 

 

12 points from Andorra goes to…

Ja es públic els vots del nostre club i per conseqüent el que hauria d’haver estat el guanyador d’ Eurovisió segons els socis d’Ogae Andorra.

El president ha atorgat dons els 12 punts d’Andorra a…

Lithuania!

Aixi han estat els 12 punts d’andorra!

 

Gràcies a tots els socis que han participat!

 

Després de patir uns problemes tècnics, ja teniu disponible el video on sortirà dues coses importants; el guanyador d’Eurovisió ( que els socis d’Ogae creuen que podría haver estat ) i els vots del nostre club!

Ara si, Ogae  Andorra STAR VOTING NOW!!

 

 

OGAE START VOTING NOW!

 

Avui 15 de maig arriba un dels moments més esperats per tots els socis d’Ogae i es que avui, entre les 20 i les 22h podrem veure a través de Youtube les votacions de tots els Ogaes, incloent les votacions del nostre club.

 

Crispetes apunt , and OGAE start voting now!

 

https://www.youtube.com/channel/UChIR-_6yqXwAJT-WLRWwDww

 

Recordeu que demà també es podrà veure un “show” a través de les televisions ( en el nostre cas haurà de ser algun canal internacional) i alhora en directe per internet.

 

 

 

 

El proper dissabte 16 de maig, Europa viurà un moment únic ja que serà, el primer any en tota la seva història que Eurovisió no es pot celebrar des que va donar inici el certamen. Per pal·liar aquest buit, la UER ha preparat al costat de les televisions organitzadores neerlandeses un especial on homenatjarà als 41 artistes que haguessin viatjat a Rotterdam aquest mes de maig. Alhora, més d’aparèixer els artistes d’aquest any, també hi haurà actuacions especials per rememorar la història de festival.

Algunes d’aquestes actuacions seran la de,Michael Schulte (Alemanya 2018) acompanyarà Ilse DeLange, de The Common Linnets (Països Baixos 2014), interpretant Ein bißchen Frieden, la cançó de la primera victòria d’Alemanya amb Nicole en 1982.

La guanyadora d’Eurovisió el 1979, la israeliana Gali Atari , també cantarà el seu gran èxit Hallelujah al costat d’un cor format per participants d’Eurovisió Junior. L’Orquestra Filharmònica de Rotterdam afegirà un toc clàssic a l’espectacle.

 

Altres actuacions de guanyadors del concurs com ; Måns Zelmerlöw (Suècia 2015) cantant la seva cançó Heroes; a Marija Šerifović (Sèrbia 2007) interpretant Molitva; i a Netta (Israel 2018), qui contribuirà amb una versió acústica d’una nova cançó amb un missatge especial. Per si això fos poc, el vigent campió d’Eurovisió, el neerlandès Duncan Laurence, estrenarà nova cançó en aquest programa virtual.

 

Tot això s’unirà a alguns intermedis que ja coneixíem: els artistes de 2020 interpretaran la cançó de Katrina and The Waves que dóna títol a el programa, la guanyadora Love Shine a Light (Regne Unit 1997); i un gran cor format per fans de tot el món també ajudarà a arrodonir la programació d’aquest especial amb un vídeo en què cadascú cantarà des d’un lloc diferent del planeta la mítica What ‘s Another Year del triple campió Johnny Logan.

 

El presentador de la BBC Graham Norton, i la youtuber neerlandesa NikkieTutorials també tindran una aparició estel·lar on té intenció de durar 2 hores. L’espectacle estarà presentat pels mestres de cerimònies que anaven a encarregar d’Eurovisió 2020: Chantal Janzen, Edsilia Rombley (Països Baixos 1998 i 2007) i Jan Smit.

CANCELAT

UER degut a la pandèmia que esta vivint tot el món decideix Cancelar l’edició d’Eurovisió 2020.

Ara es el moment de estar amb les nostres families i tal com demana el govern d’Andorra , millor tots a casa.

Salut.

De nou les sòcies i socis d’Ogae Andorra, han presentat les seves propostes per tal de trobar la candidatura ideal per representar el nostre club al Concurs d l’Ogae Song Contest. Enguany 16 candidatures opten per aconseguir el triomf i representar la bandera Andorrana. Totes les cançons, com es habitual,  tenen que haver estat publicades a finals de l’any 2018 o durant aquest 2019, i també han de ser cantades en català.

 

Es presenta un concurs intern força interessant, ja que trobem unes quantes candidatures que a priori semblen voler estar al top  5 i parteixen com a gran favorites, aquestes són;

Oques grasses, amb dues candidatures, Pablo Alborán, Alfred García ex concursant d’Operación Triunfo , però,  si hi ha un clar favorit aquest any es la Cantant Rosalía, que podria representar al club amb l’èxit mundial “Milionària”.

Les setze (16) cançons opten a portar la nostra bandera. Són:

 

Itaca Band Apropa’t
El Pot Petit i Els Amics de les Arts El pirata despistat
Pablo Alborán El teu refugi
Alfred García i Amaia Romero Et vull veure
El Petit de Cal Eril Ets una idea
Oques grasses In the night
Salva Racero Inmortals
Lildami i Sr. Chen La dels Manel
Roger Argemí La fina linea
Ninus La roda
Roba estesa Lluna
Rosalia Milionària
Andrea Motis Records de nit
La Sortida Sense sal
Oques grasses Tornaré a ser job
Joan Dausà, Maria Rodés i Santi Balmes Una altra manera de viure

 

Tot això ho sabrem un cop finalitzat el mes d’agost. Ara per ara els socis poden votar fins el dia 29.

RTVA Diu NO.

Pocs dies fa del triomf de Duncan Amb Arcade a Israel, i els rumors dels països comencen a ser presents, i es que el nostre no podia faltar.

A través de la compte de Twitter, RTVA ha re confirmat quelcom que tots sabíem, el NO retorn de Andorra al festival.

 

Així que res , un altre any sense Andorra a Eurovisió.

 

Menys de 15 dies falten per la gran final del Festival d’Eurovisió i això vol dir que comencen els assajos dels països i la primera posada en contacte amb l’escenari de Tel Aviv.

Avui Dissabte ( s’ha de tenir en compte que es una hora més que Andorra)

 

 

DIA 1: DISSABTE 4 DE MAIG
Xipre – Assaig 10: 00-10: 30 / Meet & Greet 12: 25-12: 45
Montenegro – Assaig 10: 40-11: 10 / Meet & Greet 13: 05-13: 25
Finlàndia – Assaig 11: 20-11: 50 / Meet & Greet 13: 45-14: 05
Polònia – Assaig 12: 00-12: 30 / Meet & Greet 14: 25-14: 45

DESCANS

Eslovènia – Assaig 13: 40-14: 10 / Meet & Greet 16: 05-16: 25
República Txeca – Assaig 14: 20-14: 50 / Meet & Greet 16: 45-17: 05
Hongria – Assaig 15: 00-15: 30 / Meet & Greet 17: 25-17: 45

DESCANS

Bielorússia – Assaig 16: 00-16: 30 / Meet & Greet 18: 25-18: 45
Sèrbia – Assaig 16: 40-17: 10 / Meet & Greet 19: 05-19: 25


 

Aquí teniu l’horari de la resta dies:

DIA 2: DIUMENGE 5 MAIG

Bèlgica- Assaig 10: 40-11: 10 / Meet & Greet 13: 05-13: 25
Geòrgia- Assaig 11: 20-11: 50 / Meet & Greet 13: 45-14: 05
Austràlia- Assaig 12: 00-12: 30 / Meet & Greet 14: 25-14: 45

DESCANS

Islàndia- Assaig 13: 40-14: 10 / Meet & Greet 16: 05-16: 25
Estònia – Assaig 14: 20-14: 50 / Meet & Greet 16: 45-17: 05
Portugal- Assaig 15: 00-15: 30 / Meet & Greet 17: 25-17: 45

DESCANS

Grècia- Assaig 16: 00-16: 30 / Meet & Greet 18: 25-18: 45
Sant Marí- Assaig 16: 40-17: 10 / Meet & Greet 19: 05-19: 25

DIA 3: DILLUNS 6 MAIG

Armènia – Assaig 10: 00-10: 30 / Meet & Greet 12: 25-12: 45
Irlanda – Assaig 10: 40-11: 10 / Meet & Greet 13: 05-13: 25
Moldàvia – Assaig 11: 20-11: 50 / Meet & Greet 13: 45-14: 05
Suïssa – Assaig 12: 00-12: 30 / Meet & Greet 14: 25-14: 45

DESCANS

Letònia – Assaig 13: 40-14: 10 / Meet & Greet 16: 05-16: 25
Romania – Assaig 14: 20-14: 50 / Meet & Greet 16: 45-17: 05
Dinamarca – Assaig 15: 00-15: 30 / Meet & Greet 17: 25-17: 45

DESCANS

Suècia – Assaig 16: 00-16: 30 / Meet & Greet 18: 25-18: 45
Àustria – Assaig 16: 40-17: 10 / Meet & Greet 19: 05-19: 25

DIA 4: DIMARTS 7 MAIG

Croàcia – Assaig 10: 00-10: 30 / Meet & Greet 12: 25-12: 45
Malta – Assaig 10: 40-11: 10 / Meet & Greet 13: 05-13: 25
Lituània – Assaig 11: 20-11: 50 / Meet & Greet 13: 45-14: 05
Rússia – Assaig 12: 00-12: 30 / Meet & Greet 14: 25-14: 45
Albània – Assaig 12: 40-13: 10 / Meet & Greet 15: 05-15: 25

DESCANS

Romania – Assaig 14: 20-14: 50 / Meet & Greet 16: 45-17: 05
Dinamarca – Assaig 15: 00-15: 30 / Meet & Greet 17: 25-17: 45
Suècia – Assaig 15: 40-16: 10 / Meet & Greet 18: 05-18: 25
Àustria – Assaig 16: 20-16: 50 / Meet & Greet 18: 45-19: 05

DIA 5: DIJOUS 9 MAIG

Xipre – Assaig 10: 00-10: 20 / Roda de premsa 11: 05-11: 25
Montenegro – Assaig 10: 25-10: 45 / Roda de premsa 11: 30-11: 50
Finlàndia – Assaig 10: 50-11: 10 / Roda de premsa 11: 55-12: 15
Polònia- Assaig 11: 15-11: 35 / Roda de premsa 12: 20-12: 40
Eslovènia- Assaig 11: 40-12: 00 / Roda de premsa 12: 45-13: 05

DESCANS

República Txeca- Assaig 13: 05-13: 25 / Roda de premsa 14: 10-14: 20
Hongria – Assaig 13: 30-13: 50 / Roda de premsa 14: 25-14: 45
Bielorússia – Assaig 13: 55-14: 15 / Roda de premsa 14: 50-15: 20
Sèrbia – Assaig 14: 20-14: 40 / Roda de premsa 15: 25-15: 45
Bèlgica – Assaig 14: 45-15: 05 / Roda de premsa 15: 50-16: 10

DESCANS

Geòrgia- Assaig 15: 35-15: 55 / Roda de premsa 16: 40-17: 00
Austràlia- Assaig 16: 00-16: 20 / Roda de premsa 17: 05-17: 25
Islàndia- Assaig 16: 25-16: 45 / Roda de premsa 17: 30-17: 50
Estònia – Assaig 16: 50-17: 10 / Roda de premsa 17: 55-18: 15
Portugal- Assaig 17: 15-17: 35 / Roda de premsa 18: 20-18: 40

DIA 6: DIVENDRES 10 MAIG

Grècia – Assaig 10: 00-10: 20 / Roda de premsa 11: 05-11: 25
Sant Marino – Assaig 10: 25-10: 45 / Roda de premsa 11: 30-11: 50
Armènia – Assaig 10: 50-11: 10 / Roda de premsa 11: 55-12: 15
Irlanda – Assaig 11: 15-11: 35 / Roda de premsa 12: 20-12: 40
Moldàvia – Assaig 11: 40-12: 00 / Roda de premsa 12: 45-13: 05

DESCANS

Suïssa- Assaig 13: 05-13: 25 / Roda de premsa 14: 10-14: 30
Letònia – Assaig 13: 30-13: 50 / Roda de premsa 14: 35-14: 55
Romania – Assaig 13: 55-14: 15 / Roda de premsa 15: 00-15: 20
Dinamarca – Assaig 14: 20-14: 40 / Roda de premsa 15: 25-15: 45
Suècia – Assaig 14: 45-15: 05 / Roda de premsa 15: 50-16: 10
Àustria – Assaig 15: 10-15: 30 / Roda de premsa 16: 15-16: 35

DESCANS

Israel – Assaig 16: 00-16: 30 / Meet & Greet 18: 25-18: 45
França – Assaig 16: 40-17: 10 / Meet & Greet 19: 05-19: 25
Espanya – Assaig 17: 20-17: 50 / Meet & Greet 19: 45-20: 05
Itàlia – Assaig 18: 00-18: 30 / Meet & Greet 20: 25-20: 45
Regne Unit – Assaig 18: 40-19: 10 / Meet & Greet 21: 05-21: 25
Alemanya – Assaig 19: 20-19: 50 / Meet & Greet 21: 45-22: 05

DIA 7: DISSABTE 11 MAIG

Croàcia – Assaig 10: 00-10: 20 / Roda de premsa 11: 05-11: 25
Malta – Assaig 10: 25-10: 45 / Roda de premsa 11: 30-11: 50
Lituània- Assaig 10: 50-11: 10 / Roda de premsa 11: 55-12: 15
Rússia- Assaig 11: 15-11: 35 / Roda de premsa 12: 20-12: 40
Albània – Assaig 11: 40-12: 00 / Roda de premsa 12: 45-13: 05

DESCANS

Noruega- Assaig 13: 05-13: 25 / Roda de premsa 14: 10-14: 30
Països Baixos- Assaig 13: 30-13: 50 / Roda de premsa 14: 35-14: 45
Macedònia del Nord – Assaig 13: 55-14: 15 / Roda de premsa 14: 50-15: 20
Azerbaidjan- Assaig 14: 20-14: 40 / Roda de premsa 15: 25-15: 45

DIA 8: DIUMENGE 12 MAIG
Israel – Assaig 10: 00-10: 20 / Roda de premsa 11: 05-11: 25
França – Assaig 10: 25-10: 45 / Roda de premsa 11: 30-11: 50
Espanya – Assaig 10: 50-11: 10 / Roda de premsa 11: 55-12: 15
Itàlia – Assaig 11: 15-11: 35 / Roda de premsa 12: 20-12: 40
Regne Unit – Assaig 11: 40-12: 00 / Roda de premsa 12: 45-13: 05
Alemanya – Assaig 12: 05-12: 20 / Roda de premsa 13: 10- 13:30

Festa de Benvinguda (Catifa Blava) – 19:00


Resta d’horaris d’assajos no individuals:

DIA 9: DILLUNS 13 MAIG (ASSAJOS GENERALS)
Assaig general – 16: 00-17: 50
Gala de jurat Semifinal 1 – 22: 00-00: 10

DIA 10: DIMARTS 14 MAIG (ASSAJOS GENERALS + SEMIFINAL 1)
Assaig «Family Show» – 16: 00-17: 50
Semifinal 1 – 22: 00-00: 10
Roda de premsa – 00: 30-01: 10

DIA 11: DIMECRES 15 MAIG (ASSAJOS GENERALS)
Assaig general – 16: 00-17: 50
Gala de jurat Semifinal 2 – 22: 00-00: 10

DIA 12: DIJOUS 16 MAIG (ASSAJOS GENERALS + SEMIFINAL 2)
Assaig «Family Show» – 16: 00-17: 50
Semifinal 2 – 22: 00-00: 10
Roda de premsa – 00: 30-01: 10

DIA 13: DIVENDRES 17 MAIG (ASSAJOS GENERALS)
Assaig general – 14: 00-17: 00
Gala de jurat Semifinal 2 – 22: 00-01: 30

DIA 14: DISSABTE 18 MAIG (ASSAJOS GENERALS + GRAN FINAL)
Assaig «Family Show» – 14: 30-18: 00
Gran Final – 22: 00-01: 30
Roda de premsa – 02: 00-02: 40

Podeu trobar més informació com sempre a les fonts oficials.

 

%d bloggers like this: